Dvounápravové sklopné přívěsy

Dvounápravové sklopné přívěsy

Potřebujete dvounápravové sklopné přívěsy?

Co jsou dvounápravové přívěsy? Rozdíl mezi jednoduchými a 2 osovými přívěsy

Dvouosé přívěsy jsou vybaveny dvěma sadami kol a dvojitou nápravou. Další sada kol je určena k nesení těžších nákladů a k zajištění pevnosti. Když si budete chtít koupit zbrusu nový přívěs, budete si muset vybrat mezi jednoduchým a tandemovým (dvounápravovým) přívěsem.

Mají nápravy vliv na výkon přívěsu?

Dobrá, pojďme zjistit, jaký je rozdíl mezi přívěsy s jednoduchou a tandemovou (dvojitou) nápravou.

Jednonápravový přívěs má jednu nápravu s kolem namontovaným na každém konci. Je připevněna k přívěsu prostřednictvím pružin nebo přímo na loži přívěsu pomocí svorek nebo montážního podpěrného kování.

Zatímco tandemové (dvojité) nápravy přívěsu mají dvě nápravy, které jsou umístěny blízko sebe, aby pomáhaly rozptýlit hmotnostní zatížení nákladu.

Výhody jednonápravového přívěsu

  • Pouze dvě kola a pneumatiky, ložiska a brzdy, které je třeba udržovat, opravovat nebo vyměňovat.
  • Protože jednonápravové přívěsy váží méně, je jejich tažení ekonomičtější.
  • Snadněji se s nimi parkuje na omezeném prostoru.
  • Ve srovnání s dvounápravovým přívěsem stejné velikosti se snadno řídí.
  • Je levnější.

Výhody tandemového (dvounápravového) přívěsu

  • Obvykle má lepší odpružení.
  • Při vhodném zatížení tandemový (dvounápravový) přívěs méně odskakuje a je také méně náchylný ke kývání.
  • Přívěsy s tandemovou (dvojitou) nápravou jsou bezpečnější než přívěsy s jednou nápravou. Pokud mají přepravovat náklad v rozmezí 750 až 2000 kg, je ze zákona povinné vybavit přívěs brzdami.
  • Při jízdě jsou poměrně spolehlivé a stabilní.
  • Píchnutí pneumatiky není tak mučivé, a pokud k němu dojde, lze pneumatiku snadno vyměnit bez použití zvedáku.

Vyberte si z naší nabídky dvouosých přívěsů a rovnou si jeden zakupte. Naše vozíky jsou skutečně za výhodné ceny a mají kola pod ložnou plochou, čímž disponují opravdu skvělými funkčními a jízdními vlastnostmi. Podívejte se sami na jednotlivé typy, které u nás seženete.

Přívěs Delta B2 hydraulicky sklopný Toni Car – Agados

Přívěsy Delta jednostranné hydraulicky sklopné přívěsy Toni Car – AGADOS. Tento přívěs je dvounápravový, brzděný a zároveň jednostranný valníkový sklápěč. Mezi jeho základní provedení patří ruční hydraulika, odnímatelné sklopné bočnice, podpěrné kolečko a také zakládací klíny. Přívěsný vozík Delta lze však doplnit i o další řadu příslušenství, jakou je elektrické ovládání hydrauliky, drátěná nástavba bočnic, rezervní kolo včetně držáku nebo stabilizační kloub a výškově stavitelná oj. Výhodou tohoto nákladního vozíku je, že s ním můžete jezdit konstrukční rychlostí až 130 km/h.

Přívěs KA-R hydraulicky sklopný Přívěsný vozík KA-R Vezeko Toni Car hydraulicky sklopný

Přívěsné vozíky série KA-R disponují masivním montovaným rámem a šroubovanou konstrukcí korby. U tohoto typu dále můžete AL eloxované bočnice vysadit, čímž vznikne přívěs typu plato. Korba se sklápí dozadu za pomocí ruční hydraulické pumpy. Výhodou tohoto vozíku může být jeho výška ložné plochy, která je nad vozovkou 630 mm. Tuto vlastnost oceníte například v případě, kdy budete převážet větší množství štěrku nebo písku. Tento sklopný vozík může jet rychlostí až 130 km/h. Jeho základní výbava obsahuje opěrné kolečko, ruční hydraulické sklápění, upínací oka a AL bočnice. Pokud Vám tohle vše však nebude stačit, můžete si dále zakoupit hydraulický elektroagregát s příslušenstvím nebo heverové opěry.

Přívěsy Atlas a Porthos třístranné hydraulicky sklopné

Dvouosé přívěsy Atlas a Porthos jsou brzděné a třístranné valníkové sklápěče. Můžete s nimi jezdit v rychlosti až 130 km/h. A kromě základní výbavy je opět můžete doplnit o další příslušenství, jako může být například rezervní kolo, plachta, ALU nájezdy a další. Více se můžete dočíst u konkrétního přívěsu na našem internetovém obchodě, kde máme uvedeny i konkrétní ceny. Atlas se vyrábí v různých variantách s celkovou hmotností od 1,5t do 3,5t. Jeho základní výbava obsahuje ruční ovládání hydrauliky, zakládací klíny včetně držáků, podpěrné manipulační kolečko a podlahu z voděvzdorné překližky potaženou pozinkovaným plechem.

Porthos se vyrábí s celkovou hmotností od 2.500 do 3.500 kg. Mezi jeho základní výbavu patří elektrické ovládání, zakládací klíny, masivní podpěrné kolečko, 8x kotevní oko v podlaze a podlahu z voděvzdorné překližky potaženou pozinkovaným plechem. Dvounápravové přívěsy Atlas a Porthos v našem eshopu.

Přívěs Trip třístranný hydraulicky sklopný

Přívěs Trip třístranný hydraulicky sklopný Vozík Trip u nás můžete zakoupit v různých typech, které se liší počtem náprav, velikostí a výškou ložné plochy, celkovou a užitnou hmotností a samozřejmě také cenou. Jejich základní výbavou je opěrné kolečko, upínací oka (6 ks) a plechová pozinkovaná podlaha. K tomuto primárnímu vybavení můžete však dokoupit ještě zadní kombinovaně výklopné čelo, heverové opěry 2 ks, nástavbu bočnic a hydraulický elektroagregát s příslušenstvím. Sklopný vozík Trip v našem eshopu.

Čtěte také

Neděle Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Stpen Září Říjen Listopad Prosinec