• Jak se přívěsný vozík přihlašuje?

    Po zakoupení přívěsného vozíku je nutné na vozík uzavřít povinné ručení. Před samotným přihlášením byste měli absolvovat evidenční kontrolu, která se provádí na STK. Potřebovat budete kupní smlouvu vozíku a velký i malý technický průkaz vozu. Teprve poté, co budete mít všechny potřebné dokumenty, je možné, přihlásit vozík na registru vozidel.

  • Jaké doklady je nutné mít při přihlašování u sebe?

    Jestliže chcete, aby přihlášení přívěsného vozidla proběhlo bez problému, musíte mít veškeré potřebné dokumenty. Mezi ně patří, doklad totožnosti, velký a malý technický průkaz, osvědčení o registraci, doklad o pojištění, protokol z evidenční kontroly. Mezi další dokumenty patří například zástavní nebo leasingová smlouva, potvrzení o zaplacení daně, to však pouze v případě, kdy vozík zakoupíte v jiném členském státě EU.

  • Jaké tažné zařízení?

    Tažné zařízení má několik podob. Kromě pevného tažného zařízení můžete svůj vůz vybavit odnímatelným tažným zařízením. To je možné používat pouze tehdy, kdy budete potřebovat připojit vozík. To, jaký typ tažného zařízení nakonec zvolíte, není nijak důležité. Mnohem důležitější je pořídit tažné zařízení s certifikací.