Výměna podlahy na přívěsný vozík

Výměna podlahy na přívěsný vozík

Přívěsné vozíky často mívají obyčejnou dřevěnou podlahu.

To ale může po několika jízdách v dešti či v zimě znamenat poškození hnilobou a díru.

Jak se s tím tedy vypořádat? Jakou náhradu zvolit? A jaké materiály jsou nejlepší? To se dozvíte v následujících řádcích. Shnilá podlaha vozíku se dá vyměnit Pokud vám podlaha u vašeho přívěsného vozíku shnije, je důležité postupovat rychle. Tu starou odstraňte do posledního prkna. Zbyde vám kostra přívěsného vozíku, do které nyní můžete vložit zbrusu novou. Na tu opět můžete vybrat buď prkna nebo voděodolnou překližku. Žádný jiný materiál nedoporučujeme, neboť by nemusel vydržet.

Proč voděodolnou překližku? Voděodolná překližka je v tomto případě nejspíše tím nejlepším řešením. Vydrží, je odolná, je dostatečně pevná, ale zároveň je i pružná, aby unesla těžké náklady, a nestojí mnoho. Většina výrobců přívěsných vozíků navíc spíše doporučuje právě voděodolnou překližku.

Jak podlahu vytvořit? Na podlahu v přívěsu budete tedy nejprve potřebovat prkna nebo voděodolné překližky. Podlaha do přívěsného vozíku by měla být přinejmenším 15 mm silná, takže určitě nevybírejte žádné tenké prkénka, která se vám po první jízdě zlomí. Desky na podlahu vozíku nejdříve opracujte tak, abyste je mohli vložit do vozíku, nařežte je na požadovanou délku a také do nich vytvořte rýhy, díky kterým do sebe snadno zapadnou. V tuto chvíli už je máte plně připravené a stačí je vložit do vozíku. Aby dobře držela, je nutné je připevnit s vozíkem lepidlem na náročné spoje, u kterého si zároveň hlídejte, aby bylo voděodolné. Jakmile budete mít prkna na svém místě, ještě je přelakujte voděodolným lakem, aby byla ještě více odolná. Takto máte hotovo a ve chvíli, kdy bude lak suchý, můžete zase vyrazit na cestu. Rádi Vám také vše udělámě v našem pražském servisu přívěsů!

Neděle Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Stpen Září Říjen Listopad Prosinec