Jak si poradit se zlomenou ojí u přívěsu?

Jak si poradit se zlomenou ojí u přívěsu?

Jak si poradit se zlomenou ojí u přívěsu?

Pokud nevíte, co oj znamená, tak vám hned připomeneme, že jde o část vozu (tyč), která je určena ke směrovému vedení vozíku či přívěsu. Může nastat situace, kdy se oj po dlouhém užívání zlomí.

Co v takovém případě dělat? To se dozvíte v následujících řádcích. Jestliže máte doma již starší přívěs a právě u něho se vám oj zlomí, zkuste se obrátit na firmu, u kterého jste jej pořídili. Nebo můžete koupit náhradní díly na přívěsný vozík přímo u nás. Může ale nastat situace, kdy vám výrobce oznámí, že nyní vyrábí už jiný typ a nemůže vám tedy s problémem pomoci. Proto pokud jste trochu zruční, můžete si ji zkusit opravit svépomocí. Je ale pravda, že správně byste to dělat neměli, ale určitě víte, že dříve si všichni vyráběli vozíky sami doma.

Na co dát pozor? Je nutné dbát na to, aby oj měla stejnou tloušťku stěny. Co se týká délky, ta musí odpovídat rozměrům uvedeným v technickém průkazu (celková délka přívěsu). Jestli je na původní oji vyražené výrobní číslo nebo nějaký štítek, je nutné tuto informaci doplnit i na novou oj. Pokud je přívěs už starý kousek, proveďte kompletní kontrolu pro odhalení, případných dalších poškození. Vlastníte opravdového staříka? Pak vám doporučujeme zakoupit nový vozík či přívěs. Důvod je jednoduchý. Může se stát, že jej budete v častějších intervalech opravovat a to by se finančně ani časově už nemuselo tolik vyplatit. V případě, že uvažujete o koupi nového vozíku, rádi vám poradíme, který je pro vás ten nejlepší.

Nebo si můžete přečíst náš článek „Jak si vybrat správný přívěsný vozík? “ či navštívit naši provozovnu v Říčanech.

Neděle Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Stpen Září Říjen Listopad Prosinec