Jak vybrat přívěsný vozík

Při rozhodování jaký typ přívěsného vozíku vyberete, musíte brát v úvahu několik faktorů. Například jaký druh nákladu budete nejčastěji vozit. Něco jiného potřebuje převážet majitel dostihového koně a něco jiného dodavatel krmiva pro domácí zvířata. Zvažte také, jaké máte skladovací možnosti. Zásadní otázkou jsou samozřejmě také technické možnosti vašeho automobilu, za který budete přívěsný vozík zapojovat.

Druhy přívěsných vozíků

Přívěsné vozíky se od sebe liší druhy bočnic, ojí, umístěním kol a v neposlední řadě také tím, jestli jsou vybaveny brzdami.

Nejčastěji se můžete setkat s bočnicemi plechovými, hliníkovými a překližkovými. Každý z nich má své specifické vlastnosti. Plechové vynikají lehkostí, překližkové jsou zase odolné. Přednosti obou spojují bočnice hliníkové, které obvykle bývají také snadno odmontovatelné.

Při rozhodování o typu ojí byste měli vědět, že klasická tyčová oj je výhodná v případě, že potřebujete šetřit místem – přívěsný vozík s tyčí lze totiž snadněji skladovat. U větších vozíků s délkou přesahující 2,5 metrů je ale nutné pořídit spíše oj tvaru „V“. Umožňuje totiž lepší rozložení nákladu.

Přívěsný vozík s koly pod ložnou plochou Přívěsný vozík s koly pod ložnou plochou

Přívěsný vozík s koly vedle ložné plochyPřívěsný vozík s koly vedle ložné plochy

Kola bývají umístěna buď pod ložnou plochou, nebo vedle ložné plochy. V prvním případě je přívěsný vozík díky nim užší, ale náklad musíte zvedat výš.

Poslední otázkou je, zdali se vyplatí používat přívěsný vozík nebrzděný. Zásadním kladem tohoto typu vozíku je jeho nižší cena a také fakt, že se díky absenci brzd snadněji udržuje. Hůře se s ním ale jezdí v době náledí a sněhu, kdy jsou brzdy rozhodně bezpečnější volbou.

Vyberte si z nabídky našich přívěsných vozíků:

TisknoutGrafické studio eBRÁNA s.r.o. Školení a kurzy eBRÁNA s.r.o.