19.10.2015 14:51

Jak převést motorku?

Závada, špatné počasí nebo daleký přesun. To jsou příklady důvodů, které čas od času nutí každého uživatele k převážení motorky jinak než jako její řidič. Většinou se k přepravě využívají přívěsné vozíky, a proto jsme se rozhodli pro vás napsat tento článek, který vám dá několik rad, jak dostat motorku bezpečně do cíle.

Jaký vozík vybrat?

Nejlepším řešením pro převoz motocyklů je vybrat vozík, který je přímo dělaný na přepravu motorek a umožňuje tak bezpečný a pohodlný transport jednostopých dopravních prostředků. Podle toho, kolik motorek plánujete převážet, zvolte typ přepravníku.

Jak nakládat?

U přívěsného vozíku je většinou dostupná lyžina, po které na vlek snadno vyjedete. Nastartujte, zařaďte jedničku a opatrně přes spojku vyjeďte a zatlačte ji až do rámu pro přední kolo. Pokud nemáte tzv. ližinu, můžete použít pevné prkno, které nezapomeňte pořádně upevnit, aby nedošlo k neplánovanému pádu.

Jak ji správně připoutat?

Ze všeho nejdříve začněte s připoutáním předního kola a následně i řídítek.  Použijte pevné a hlavně neporušené speciální popruhy. Popruhy se dodávají v různých délkách a tonážích. Dodávají se i speciální motorkové, které nejsou ale nutné. Popruh speciální má oka přímo na řídítka nebo uchytit za "brejle", pokud máte klasické s háčky, pak provléknout za "brejle" nebo přes řídítka a uchytit do oka v podlaze. Následně ráčnou utahovat. Doporučujeme neutahovat v tlumičích nadoraz. V tuto chvíli motorka drží svoji stabilitu.

Teď přejdeme k zadní části, kterou stáhnete páskou s jednoduchou přezkou. Nejlepším bodem pro upevnění jsou držáky stupaček u spolujezdce nebo podsedlový rám či madla spolujezdce. Rovnoměrně motocykl přitáhněte, dokud zadní tlumič nebude skoro na doraz.

Tip: Jak praví staré přísloví, ve dvou se to lépe táhne. Není to sice podmínkou, ale motocykl se nejlépe připevňuje ve dvou lidech (příklad, jeden stlačuje tlumiče a druhý stahuje popruhy, jeden drží motorku a druhý upevňuje kurty).

Na co si dát pozor! Motocykl nikdy nestahujte přes sedlo, protože potah a výplň se zbytečně ničí a popruh po sedle navíc klouže.

Výhody přívěsného vozíku

Motorka se dá v podstatě převážet skoro na čemkoli. Avšak ideálním řešením je klasický přepravník motorek, který je na transport nejlépe stavěný, a v případě správného upevnění se o svůj motocykl nemusíte bát. Motorky budou v bezpečí i při vyšších rychlostech, protože s některými přepravníky můžete jet až 130 km/h.

Tisknout


Akční nabídka

03.02.2020

Slevy a akce na přívěsy, s námi jezdíte 130 km/h ! ! !

Slevy v únoru 2020 jsou platné od 1.2.2020 - 29.2.2020  přívěsy tonicar na rychlost na 130 km/h km/h na všechny nákladní přívěsy.

02.01.2020

Slevy a akce na přívěsy, s námi jezdíte 130 km/h ! ! !

Slevy v lednu 2020 jsou platné od 2.1.2020 - 31.1.2020  přívěsy tonicar na rychlost na 130 km/h km/h na všechny nákladní přívěsy.

Zpravodaj, zasílání novinek:

Zpravodaj, zasílání novinek:

Grafické studio eBRÁNA s.r.o. Školení a kurzy eBRÁNA s.r.o.